Вівторок
26.10.2021
19:07
Категорії розділу
Історія села Розвадова [4]
Різне [2]
Все для вашого комп'ютера [37]
Навчально-виховна діяльність [0]
Члени НРУ Розвадівського осередку проводять виховні і навчальні лекції для дітей і всіх бажаючих по суботах на тему Релігія та Історія.викладання проводиться у дуже цікавій формі для сприйняття, звертаючи увагу на найбільш потріні теми,а особливо ті що не піднімаються достатньо в школі.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні

Мій Розвадів

Каталог статей

Головна » Статті » Історія села Розвадова

Посвячення стрілецьких прапорів у Розвадові.
       Під час  свого перебування на Миколаївщині  стрілецтво  займалося  не тільки військовою підготовкою, але й проводило значну  культурно-просвітницьку роботу серед місцевого населення. Саме з Розвадовом пов'язана історія посвячення двох стрілецьких прапорів. Перший з них був посвячений 27 вересня 1917 р., а другий посвятив митрополит  Андрей Шептицький 28 жовтня 1917р.
        Історія виготовлення та посвячення першого прапора пов'язана з історією розвадівської "Просвіти". Ще наприкінці ХІХ-на початку ХХ ст. у селі була москвофільська читальня  "Общества им. Качковского". У той час на Миколаївщині, Жидачівщині, Стрийщині, були сильні впливи москвофілів, які закликали до єднання з Росією і заперечували існування українського народу, його право на власну державу. Так, читальні імені качковського були у Розвадові, Верині, Дроговижі, Устю, Вербіжі, Рудниках, Демні, а читальні товариства "Просвіта" були у Миколаєві, Роздолі, Березині, Крупську, надітичах, Пісочній, Черниці, Стільську, Ляшках Долішніх і Горішніх.
       Розвадівські селяни неодноразово пробували відкрити в селі читальню "Просвіти", але завжди натрапляли на різноманітні перешкоди. Це їм удалося зробити 1906 р., але читальня довго не пріснувала. Через сильні москвофільські впливи дійшло до того, що її перетворили у читальню ім. Качковського. На початку Першої світової війни директор школи Михайло Рихвицький, селяни Іван Лесик, Роман Корда та деякі інші хотіли відновити читальню "Просвіти", але цього їм не вдалося зробити через шалений опір москвофілів.
         Ситуація змінилася у жовтні 1915 р., коли завідувачем розвадівської парафії став Павло Олійник, який одночасно завідував парофією у Демні. При ньому змінилась національна самосвідомість селян. Із осені 1916 р. великий вплив починають мати січові стрільці, які перебували тут на Вишколі. Значну роботу серед місцевого громадянства, особливо серед молоді, проводив стрілець Іван Васильків, 1882 р.н., родом із села Глубічки Борщівського повіту на Тернопільщині. За його старанням 23 вересня 1917 р. у Розвадові було відкрито  читальню "Просвіти",до якої записались понад двісті чоловік.Тоді ж було обрано і керівництво: директор школи Михайло Рихвицький - голова, війт Михайло Косач - заступник голова, Роман Корда - секретар, Іван Лесик - касир, Катерина Федорик - бібліотекар, Марія Лукомська - виділова (член ради). Одночасно вибрано трьох заступників: Григорія Костіва,  Івана Кузіва, Параскеву Грицу.

Свято стрілецького прапора у Розвадові. 1990. Зліва на право:Перший ряд :Григорій Данчевський, Михайло Саварин, Олеся Сколоздра. Другий ряд: роман Білінський, Роман Лукомський

Свято стрілецького прапора. Розвадів 1990. Зліва на право: Михайло Яців, Богдан Шух, Роман Козак,  Володимир  Кузів,  Андрій Яців,  Ігор Шух,  Ярослав Скрипець,  Степан Шух з прапором,  Ігор Кучменда,  Леся Сколоздра,  Іван Кузів,  Роман  Костів, Микола  Данчевський,  Іван Табачар


Папор Легіону УСС, посвячений 28.10.1917 р.


Митрополит Андрей Шептицький посвячує прапор УСС. Розвадів 28.10.1917 р.


Святковий марш після посвячення стрілецького прапора 28.10.1917

Категорія: Історія села Розвадова | Додав: my-rozvadiv (18.09.2008) | Автор: Роман Сколоздра
Переглядів: 31344 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 2
25.07.2012
2. gorDinemego [Стаття]
http://cheapamoxilfromcanada.com/#2224 will amoxicillin treat scarlet fever

22.03.2011
1. Роман [Стаття]
Цікаво, а хто є автором цієї історії Розвадова, що міститься тут? Чому немає жодного покликання? -)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]