Вівторок
26.10.2021
20:56
Категорії розділу
Акції , заходи , концерти [6]
Опис всіх дійств , які організовуються Розвадівським осередком МНР та в яких брали участь його члени.
Музика [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні

Мій Розвадів

Громадська діяльнісь в Розвадові

Головна » Файли » Акції , заходи , концерти

Інформація про вечорниці
[ Викачати з сервера (14.5 Kb) ] 15.08.2008, 16:57

          

    Нинішня молодь нудиться, не знає, куди себе подіти.  Як тут не згадати добру традицію українських вечорниць.В селах України кожного вечора збиралися вечорниці. Спочатку сходилися дівчата, пізніше з'являлись і хлопці. В будні дні на вечорницях дівчата, бувало, працювали: пряли починки, шили сорочки або вишивали рушники собі на придане. Хлопці залицялися до дівчат, розповідали їм різні бувальщини та небилиці, жартували, одним словом, зава­жали дівчатам працювати.

           Вечорниці були своєрідним молодіжним клубом, де молоді люди ближче знайомилися, спілкувалися, краще вивчали одне одного і, як наслідок, одружувалися.

             Приміщення для вечорниць наймали, звичайно, дівчата, вони ж і платили за нього. Здебільшого це була хата самотньої вдовиці, «солдатки», або - це вже в крайньому випадку - бездітного подружжя. За хату платилося печеним хлібом, пшоном, борошном, полотном - але ніколи грішми. «Гроші, - говорили колись наші селяни, - тільки шинкар бере!»  Звертаючись до господині хати, всі учасники вечорниць величали її паніматкою. Обов'язком паніматки було тримати лад на вечорницях. З цього приводу була колись і приповідка: «Паніматка — як сова, а очі - шулічині!»

         Кожна частина села, а то й кожна вулиця мала свою хату для вечорниць. Навіть на маленьких хуторах було не менше, як дві хати для вечорниць, бо вважалося, що ходити на ті самі вечорниці рідним братам чи рідним сестрам не годиться.
На вечорниці збиралися тільки дівчата і хлопці, а одружені чоловіки і заміжні жінки ніколи на вечорниці не ходили.

            Звичайно збиралися дівчата ввечері, як тільки стемніє. Прийшовши до хати, дівчата бралися за роботу і якийсь час працювали мовчки. Потім розмови жвавішали, а оскільки не було тоді ні радіо, ні телевізора, то переповідали різні новини, цікаві випадки з життя.

            «Своїх» хлопців впізнавали по голосу і пускали в хату одразу, чужий парубок мусив чекати надворі, поки прийдуть «свої» хлопці і йому дозволять зайти. Якщо дівчата і хлопці розходилися по домівках «з першими півнями», то це були вечорниці, якщо ж, бувало, засиджувалися до «третіх півнів», то це вже називалися  досвітки.


Категорія: Акції , заходи , концерти | Додав: mathst
Переглядів: 1288 | Завантажень: 246 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]