Вівторок
26.10.2021
21:18
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні

Мій Розвадів

Дошка оголошень

Головна » Дошка оголошень » Анонси фільмів

21.09.2008/ 15:00 "Гаррі Поттер і таємна кімната"
(за пределами России) 08.09.2008, 00:15
Гаррі Поттер і Таємна кімната
  


Гаррі Поттер і Таємна кімната
Гаррі Поттер і Таємна кімната (англ. «Harry Potter and the Chamber of Secrets») — другий роман серії «Гаррі Поттер», написаний Дж. К. Ролінґ. Опублікований 2 липня 1998 року видавництвом «Блумсбері Паблішинґ» у Лондоні. У 2002 році на основі роману знято однойменний художній фільм. Українською мовою роман перекладений Віктором Морозовим і опублікований видавництвом А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА 2 травня 2002 року.

 

Сюжет

Незвичайне літо
Гаррі перебуває на літніх канікулах вдома у Дурслів (які відібрали в нього і заховали всі його підручники з магії, мітлу та чарівну паличку). Хлопець засмучений тим, що за кілька місяців не отримав жодного листа від друзів: Рона та Герміони. Гаррі Поттер і Таємна кімнатаУ день 12-річчя його відвідує ельф-домовик на ім'я Добі, який попереджає про смертельну небезпеку, на яку може наразитися Гаррі у випадку повернення до Гоґвортса. Гаррі, втім, не звертає уваги на ці попередження. Добі також зізнається, що перехоплював усю кореспонденцію на ім'я Гаррі. Нарешті, Добі вдається до чарів і знищує торт, що його тітка Петунія приготувала для вечері, на якій присутній важливий потенційний клієнт дядька Вернона із дружиною, після чого домовик зникає. Гаррі отримує з Міністерства магії попередження щодо незаконного використання чарів. Дізнавшись, що йому заборонено чаклувати за межами школи, Дурслі, яких йому до того вдавалося тримати під контролем, замикають його в кімнаті й навіть встановлюють на вікні ґрати.

Кілька днів потому Фред, Джордж і Рон Візлі прибувають до будинку Дурслів на зачарованому авто, що належить їхньому батькові, й рятують Гаррі. Чудово провівши останній місяць літа в «Барлозі» — домі родини Візлі, Гаррі разом з усіма вирушає на вокзал Кінгс Кросс щоби сісти на Гоґвортський експрес. Раптово з'ясовується, що Гаррі з Роном не можуть потрапити на платформу № 9¾, пройшовши крізь стіну між 9-ю і 10-ю платформами. У відчаї вони вирішують дістатися Гоґвортса на летючому авто. Поїздка завершується зіткненням машини з Войовничою Вербою на гоґвортському подвір'ї. В результаті аварії ламається чарівна паличка Рона, а машина, викидає хлопців та їхній багаж назовні та зникає в Забороненому лісі.


Спадкоємець Слизерина
Невдовзі після початку нового навчального року, Гаррі опиняється в центрі уваги трьох осіб: нового викладача захисту від темних мистецтв професора Ґілдероя Локхарта (автора численних популярних книжок), першокласника Коліна Кріві (який постійно фотографує Гаррі та вимагає в нього автограф) і сестри Рона першокласниці Джині Візлі. Невдовзі розносяться вісті про те, що Таємну кімнату Гоґвортса було відчинено і на волю випущено чудовисько, яке ховалося в ній. Згідно з легендою, цю кімнату збудував один із засновників Гоґвортса Салазар Слизерин. Відчинити її може тільки його спадкоємець, який очистить школу від «бруднокровців» — чарівників, народжених маґлами. Багато учнів підозрюють Гаррі, в тому, що він є спадкоємцем Слизерина, зокрема, коли з'ясовується, що він володіє парселмовою (мовою змій) — рідкісним даром, який мав Салазар Слизерин (і який Гаррі отримав від Волдеморта під час невдалої спроби вбивства). Тим часом кішку шкільного сторожа Філча і двох учнів — Коліна Кріві та Джастіна Фінч-Флетчлі — а також привида Майже-Безголового Ніка знаходять у стані магічного паралічу, імовірно внаслідок нападу чудовиська з Таємної кімнати. До того ж під час матчу з квідичу Гаррі зазнає травми й згодом дізнається, що нещасний випадок був спричинений Добі, який і далі прагне, щоби Гаррі залишив школу (він також зачарував стіну на вокзалі, через що Гаррі з Роном не змогли потрапити на платформу).

Гаррі, Рон і Герміона намагаються з'ясувати, хто насправді є спадкоємцем Слизерина. Використовуючи багатозільну настійку, зварену Герміоною, Рон і Гаррі набувають зовнішнього вигляду слизеринців Креба і Ґойла — друзів Драко Мелфоя — і намагаються вивідати в нього, чи не є він Спадкоємцем. Виявляється, що Драко не знає, хто є спадкоємцем, проте хлопцям вдається дізнатися важливі подробиці про Таємну кімнату. Згодом Гаррі знаходить порожній щоденник, який належав учневі на ім'я Том Редл, що вчився у Гоґвортсі 40 років тому.

Гаррі Поттер і Таємна кімната


Таємна кімната
Невдовзі від нападу загадкового чудовиська «скам'яніння» зазнають іще двоє: Герміона і Пенелопа Клірвотер. Заходи внутрішньої безпеки у Гоґвортсі посилюються: річний чемпіонат із квідичу скасовують, учням забороняється виходити з гуртожитків і класів без супроводу вчителів. Тим часом Гаррі вдається розкрити секрет порожнього щоденника: Том Редл здатний спілкуватися через нього з тим, хто пише в ньому. Том показує Гаррі сцену з минулого, і той дізнається, що Редл став причиною виключення зі школи Геґріда, звинувативши його в діях, які спричинили загибель однієї з учениць (це, ймовірно, було пов'язано з загадковою магічною істотою, яку він тримав у Гоґвортсі). У цей час Геґріда затримують і відправляють до Азкабану. Скориставшись плащем-невидимкою, Рон і Гаррі відвідують Заборонений Ліс і дізнаються, що істотою, яку Геґрід виростив у юності, був велетенський павук Араґоґ, що не має відношення до нападів на учнів. Незабаром зникає Джині Візлі. Напис на стіні стверджує, що «її скелет вічно лежатиме у Таємній кімнаті».

За допомогою Рона і дівчини-привида Плаксивої Мірти (саме вона була жертвою трагічних подій сорокарічної давності) Гаррі знаходить вхід до Таємної кімнати. Також хлопці змушують професора Локхарта (який виявився шахраєм, що стирає спогади чарівникам і привласнює їхні подвиги) піти з ними. По дорозі Локхарт намагається врятуватися, стерши пам'ять хлопцям за допомогою поламаної палички Рона, але чари обертаються проти нього самого. Обвал каміння у підземній галереї відділяє Гаррі від Рона з Локхартом, і той прибуває до Таємної кімнати сам.

У кімнаті Гаррі знаходить непритомну Джині. Також він зустрічає юнака, який представляється йому Томом Редлом (він є «спогадом»). Гарі дізнається, що Таємну кімнату відкрила Джині, діючи під впливом Лорда Волдеморта, чиє справжнє ім'я — Том Ярволод Редл (анаграма — «Я Лорд Волдеморт»). Волдеморт заволодів волею Джині за допомогою щоденника, який згодом потрапив до Гаррі. Саме Редл 40 років тому став причиною загибелі Мірти (через що було виключено зі школи Геґріда).

Гаррі Поттер і Таємна кімната

Витягуючи життєві сили з Джині, Том Редл набуває могутності й намагається вбити Гаррі, наславши на нього василіска — велетенського змія, який раніше паралізував учнів. Аж тут прилітає Фоукс, фенікс професора Дамблдора, який приносить Гаррі Сортувальний Капелюх із захованим у ньому мечем Ґодрика Ґрифіндора. Фоукс викльовує очі василіскові, позбавивши його смертельного погляду, а Гаррі вбиває змія мечем. Фоукс також зцілює Гаррі своїми слізьми від поранення отруйним зубом василіска. Схопивши зуб, Гаррі встромляє його в щоденник і знищує Тома Редла. Джині оживає, всі інші паралізовані учні врятовуються, а Геґрід повертається з Азкабану.


Розв'язка
Дамблдор розганяє сумніви Гаррі стосовно того, чи правильно вчинив Сортувальний Капелюх, призначивши його у Ґрифіндор (адже тільки справжній ґрифіндорець міг би впоратися із мечем Ґодрика). Рон і Гаррі отримують по двісті очок за участь у цій історії, що дає Ґрифіндору змогу вдруге поспіль виграти Кубок Школи.

За допомогою Добі Гаррі дізнається, що щоденник Тома Редла було підсунуто Джині Луціусом Мелфоєм, батьком Драко. Добі зізнається, що є домовим ельфом родини Мелфоїв і що він намагався врятувати Гаррі, знаючи про зраду. Вдячний Гаррі повертає напівзнищений щоденник Луціусу, заховавши в нього свою шкарпетку. Луціус кидає щоденник разом зі шкарпеткою в руки Добі, й той розуміє це як традиційний жест дарування одягу господарем, що означає звільнення домовика від служби. Зрозумівши, що Гаррі перехитрив його, розлючений Луціус намагається напасти на хлопця, але звільнений Добі втручається і відкидає колишнього господаря чарами. Луціус залишає Гоґвортс, пообіцявши Гаррі, що на нього чекає такий самий кінець, який спіткав його батьків.

Додав: my-rozvadiv | Контактна особа: Косач Юрій E W
Переглядів: 879 | Розміщено до: 08.10.2008 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]